Seçim çalışmaları kapsamında Altıntop Mahallesi Muhtar adayı Serap Arat’ı ziyaret eden Mehmet Çobanoğlu Büyükşehir uygulamasının, köy ve mahalle yönetimini halkın elinden aldığını, beldelerimizin kilometrelerce uzağındaki kent mafyalarına ve rant çetelerine verdiğini söyledi. Köyün adına bile tahammül edemediler, demokrasinin temelini yıktılar diyen Çobanoğlu, seslerimiz yönetimin duvarlarına çarpıyor, yüreklerin kulakları sağır dedi.

Vatan Partisi BBB adayı Mehmet Çobanoğlu ziyarette şunları söyledi: “Büyükşehir Yasası, üretimi ve kamu hizmetini yok etti, kamu kaynaklarını özel çıkarcılığa peşkeş çekti. Kent mafyaları, Büyükşehir Yasasıyla köylerimize, meralarımıza, tarlalarımıza, ormanlarımıza el koydu. Vatan Partisi, Büyükşehir Yasasını yürürlükten kaldırmak için mücadele ediyor. Yerel Yönetim yasalarını değiştirecek, özel çıkara hizmet eden rant belediyeciliğine son vereceğiz. Köylerimizi ve beldelerimizi halk yönetimi kurmak amacıyla yeniden ayağa kaldıracak ve düzenleyeceğiz. Vatan Partisi, köy, mahalle, ilçe ve illerden merkezde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kadar Halk Meclisleriyle Yönetim sistemini inşa ederek gerçek demokrasiyi getirecektir. Köy ve mahalle meclislerinin temsilcileri, belediye yönetimlerinde söz ve karar sahibi olacaktır.

MUHTAR OLMADAN DEMOKRASİ BİR AYAĞI EKSİK SANDALYE GİBİDİR!

Muhtarlıklar demokrasinin temelidir. Muhtarın iradesi yerel yönetimlere yansımayacaksa nasıl demokrasiyi oluşturacağız, nasıl halka hizmet edecek.  Yasal düzenleme olmasa da biz seçildiğimizde muhtarlarımızı Belediye meclislerinin doğal üyesi yapacağız. Belediye meclis üyelerinin rant paylaşımı amacıyla nasıl oluştuğunu biliyoruz. Onun için muhtarlıklar bizim halkla bağımızı kuran elimiz, ayağımız olacak.”

Ziyarette konuşan Altıntop Mahalle Muhtar adayı Serap Arat da Büyükşehirlerde mahalle muhtarlarının çok işe yaramadığı gibi bir düşünce var. Ama köylerde vatandaşın ilk başı sıkıştığında gittiği yer muhtar. Aslında Büyükşehirlerde de aynı işlevsellikte olmalı. Muhtar olmadan Valiye, Kaymakama, Belediye Başkanına ulaşmak mümkün olmuyor. Muhtarlıklar olmadan demokrasi bir ayağı olmayan sandalye gibi oluyor. Bütün herkesi kucaklayamıyoruz dedi.  

Ali Marım başkan vekili oldu Ali Marım başkan vekili oldu