Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Play-off Grubu’nda yer alan Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı sezonu şampiyon apoletiyle tamamladı. Ankara Spor Salonu’nda oynanan final maçında Pamukkale Belediyespor ile Beta Enerji Adana takımları mücadele etti. Pamukkale Belediyespor, büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk çeyreğini 21-8, devreyi de 35-27’lik skorla önde tamamladı.

Pamukkale Belediyespor Tarih Yazdı (5)

İKİNCİ YARI NEFESLERİ KESTİ

İkinci yarıda da üstünlüğünü sürdüren temsilcimiz son çeyreğe 49-42 önde girdi. Son 10 dakikada savunmada hata yapmayan temsilcimiz sahadan 60-52 galip ayrıldı ve şampiyon oldu. Müsabaka sonunda büyük sevinç yaşayan mavi-beyazlı ekibin sporcularını Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Çizmecioğlu ile Pamukkale Belediyespor Kulüp Başkanı Ayhan Soyfidan da yalnız bırakmadı. Müsabaka sonunda Pamukkale Belediyespor’un şampiyonluğu düzenlenen kupa töreni ile taçlandırıldı. Mavi-beyazlı kulüp 2024-2025 sezonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’inde Denizli’yi temsil edecek.

Pamukkale Belediyespor Tarih Yazdı (2)

Ali Yalçın yuvaya dönüyor Ali Yalçın yuvaya dönüyor

“SPORUN ŞEHRİ PAMUKKALE’MİZ YOLUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖRNEK TEŞKİL ETTİLER”

Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, Pamukkale Belediyespor’un şampiyonluğunu tebrik ederek; “Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımımız bu hayatta engellerin aşılabildiğinin en büyük ispatıdır. Onlar başardılar. Onlar Pamukkale’mizi gururlandırdılar. Pamukkale Belediyespor’umuzun Süper Lig’e çıkma başarısını şampiyonlukla taçlandırması sevincimize sevinç kattı. Sporun şehri Pamukkale’miz yolunda çok önemli bir örnek teşkil ettiler. Sporun ve sporcunun her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Pamukkale Belediyespor Tarih Yazdı (3)

Pamukkale Belediyespor Tarih Yazdı (4)

Pamukkale Belediyespor Tarih Yazdı (6)