Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nce (TEPDAD) yapılan değerlendirmeler sonucunda 2029 yılına kadar üçüncü kez akredite olarak Türkiye’deki 8 akredite tıp fakültelerinden biri olmayı başardı. Akreditasyon Belgesi Teslim Töreni, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel; “Çok büyük bir emeğin çok anlamlı bir sürecin tekrar taçlandırılması olarak üçüncü kez Türkiye’nin en eski en köklü fakülteleri ile birlikte akredite olmuş ve üçüncü kez reakredite olan bir fakültenin dekanı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum” dedi. Tıp Fakültesi’nin ilk asistanı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özdel, Tıp Fakültesinin tarihteki eğitim öğretim yolculuğunu gerçekleştirdiği sunum ile anlattı.

Paü Tip Fakültesi̇’ni̇n Akredi̇te Başarisi (4)

“TIP FAKÜLTESİ ÖNDERLİK YAPTI”

TEPDAD’dan akredite olmanın Prof. Dr. İskender Sayek’ten de sınıfı geçmek anlamına geldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan; “Talebeleri, ‘10 sorunun 10’una da cevap verirseniz hocamızdan 10 alırsınız’ diyor. Akreditasyonu anlamış ve ülkemizde ilk akredite olan tıp fakülteleri arasına girmeyi başarmış PAÜ Tıp Fakültemizin akademik ve idari personelini kutluyorum ve gurur duyuyorum. Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) logolu diploma verme noktasında Tıp Fakültesi sayesinde ülkemizde geçen sene yapılan törende 40 üniversite arasına girmemizi sağlamıştır. Tıp Fakültesi dolayısıyla bu konuda da önderlik yapmış oldu. Diğer yandan, en objektif değerlendirme kriterimize göre 120 tıp fakültesi arasında 60’ıncı 70’inci sıralardan ÖSYM ile öğrenci alan fakültemiz, TUS sınavında 12’inci ile 17’inci sıraya yükselmektedir. Bu yükselme arkasında eğitimin katkısı çok büyüktür. Başka bir yandan, Tıp Fakültesi Hastanemiz hem bölgeye hem de bölge dışındaki illere hizmet vermesi ayrı bir gurur kaynağımız olmaktadır. Son günlerde Karahayıt Termal Rehabilitasyon Merkezi’ni açmış olmanın da heyecanını yaşamaktayız. Bu vesileyle Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık turizmi yönüyle de hem ülkemize hem dünyaya büyük hizmetler vereceğine inancım tamdır. Bu merkez rehabilitasyon hizmeti yanında asıl olarak üstleneceği termal fizyoterapi termal rehabilitasyon alanında eğitimi verecek olmasıdır” dedi.

Paü Tip Fakültesi̇’ni̇n Akredi̇te Başarisi (2)

“PAÜ TIP FAKÜLTESİ’Nİ KUTLUYORUM”

PAÜ Tıp Fakültesi’nin 2029 yılına kadar akredite edilmesi ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade eden Prof. Dr. Sayek, “Kurulan bir sistemde sürdürülebilirliğin önemli bir örneği olan Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kutluyorum. Tabi bu kutlama yalnızca burada yönetici olan hocalarıma değil, bugüne kadar bu fakültede eğitim müfredatlarını oluşturan, onları değiştiren ve iyileştiren tüm yöneticilere ve akademisyenlere yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Akreditasyon Belgesi, Prof. Dr. Sayek tarafından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel’e takdim edildi.

GSB Spor Okulları eğitime başladı GSB Spor Okulları eğitime başladı

Paü Tip Fakültesi̇’ni̇n Akredi̇te Başarisi (1)

Kaynak: Haber Merkezi