Bakanlık Denizli'de 27 arsa satacak Bakanlık Denizli'de 27 arsa satacak

Huzurlu ve daha yeşil bir gelecek için çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi ilçenin çehresini değiştirmeyi sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından Hacıeyüplü Mahallesi Akça Caddesi Kayaköy Toki Evleri’nde yapımı tamamlanan 35 bin 161,95 metrekarelik ‘Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’ parkı gerçekleştirilen törenle açıldı. Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in babası Salim ve annesi Elif de gerçekleştirilen törene katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da şehit ailesine bayrak takdim etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz parkımız, Hacıeyüplü ile Karahasanlı Mahallemizin sınırı. Her iki mahallemize de hayırlı olsun. Açmış olduğumuz park alanımız 35 bin metrekarelik bir alana sahip. Sizlerden gelen talep ihtiyaçlar doğrultusunda bugün 'Şehit Teğmen Bekir Can Kerek Parkı'mızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Merkezefendimize bir yeşil alan daha kazandırdık. İçinde spor alanlarının, oyun parklarının ve büfelerin olduğu çok güzel bir alan oldu. Sizlerin bu parkı doldurmanızı bu parkta piknik yapmanızı, burada dolu dolu vakit geçirmenizi istiyoruz. 26 Mart'ta yeni açmış olduğumuz 'Şehit Teğmen Bekir Can Kerek Parkı'mızın yanına pazar yerimiz açılıyor” dedi.

“Şehidimiz manevi olarak kalbimizde yaşıyor, gönlümüzde yaşıyor”
Başkan Şeniz Doğan, “Şehidimiz Teğmen Bekir Can Kerek’in manevi olarak kalbimizde yaşıyor, gönlümüzde yaşıyor. Bugün bu sınırlar içerisinde özgürce ve bağımsızca yaşayabiliyorsak. Bugüne kadar bizler için vatanın mücadelesi için şehitlerimiz sayesinde. Şehitlerimizi buradan saygı ve minnetle anıyorum. Bu parkımızın ismini Şehidimize yakışan bir şekilde ‘Bekir Can Kerek Parkı’ olsun dedik. Şehidimizin ruhunu parkımızda yaşatalım dedik. Şehidimiz için de park içerisine bir anıt yaptık.” diye konuştu.

“Bu mutluluğu bize yaşattığınız için minnettarız”
Şehit Teğmen Bekir Can Kerek’in babası Salih Kerek, “Acılarımızı bir nebze olsa da unutturan Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum. Biz böyle küçük şeylerle mutlu oluyoruz. Bu mutluluğu bize yaşattığınız için minnettarız. Bu parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.