CHP Denizli İl Danışma Kurulu Toplantısı, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu'nda yapıldı. CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum'un divan başkanlığını yaptığı danışma kuruluna, CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, sıcak havada toplantı salonunu dolduran partililere gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Şeytan Bi̇le Bunlardan Korkar!” (6)

“SANIYORLAR Kİ YAPTIKLARI YANLARINA KAR KALACAK”

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şahsa özel, ranta dayalı imar planı değişiklikleriyle neler elde edildiğini tek tek çıkartacağını ifade eden Çavuşoğlu, “Sanıyorlar ki yaptıkları yanlarına kar kalacak. Öyle bir düzen kurmuşlar ki hani bir söz var ya 'minareyi çalan kılıfını hazırlar' emin olun ben bu belediye başkanı olduğumda bir şey öğrendim ki şeytan bile bunlardan korkar. Öyle bir düzen kurmuşlar ki yakalayamıyorsun. Adamı her şeyiyle biliyorsun, içinden geçmiş belediyenin. Bütün imkanlarını kendilerine seferber etmişler hepsini biliyorsun. Ama her şeyi altına imza atacak adam bulmuşlar, kılıfına uydurmuşlar. Onların bu yaptıklarını yanlarına bırakmamak için emin olun işi gücü bıraktık bunları bulmaya çalışıyoruz” dedi.

“Şeytan Bi̇le Bunlardan Korkar!” (4)

SALI GÜNÜ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

İşi kılıfına uydurduklarını, her şeyin yasal görüldüğünü dile getiren Çavuşoğlu, “Ama bu ahlâkta ve vicdanda yasal mı önce bunun hesabını vermesi lazım. Bunları başaracağız, ağır ağır başaracağız. Size bir söz vermiştim, bu boğazdan bir tek haram lokma geçmeyecek, hepsinin takipçisiyiz. Pazartesi, salı suç duyurusunda bulunuyoruz bir tanesi ile ilgili. Adamlar turnikeyi başka çalıştırmışlar, parayı başka. Mühürlü torba diye bir sistem bulmuşlar. Bu torbalarla beraber gayrimeşru para taşımışlar. Şimdi parça parça bunları tespit ediyoruz. Şimdi öyle bir şey ki elinizde dayanacak bir hukuksal zemin bulamazsanız yapacağınız şeyler boşa gideceği için hukuksal bir zemine oturtabilmek için bir çaba içerisindeyiz” diye konuştu. İlk suç duyurusunun ardından devamının geleceğini vurgulayan Çavuşoğlu, “İlk suç duyurumuzu Salı günü itibarıyla yapmış olacağız. Teleferikte resmiyette gösterdikleri tahsilatla gayrimeşru bilgisayara kaydettiklerini tespit ettik. İkisi arasında bugünkü parayla yaklaşık 30 milyon TL fark var sadece teleferikte. Bunları zamanla yavaş yavaş tespit edeceğiz bulacağız.” dedi.

"Allah'ım milletimize böyle acılar yaşatmasın" "Allah'ım milletimize böyle acılar yaşatmasın"

“Şeytan Bi̇le Bunlardan Korkar!” (2)

“DUBAİ’DE DE BULURUZ”

Başkan Çavuşoğlu, “Tostçu dükkânından çıkıp da Denizli'de bir sürü mağazaya sahip olabilenler Allah‘ın izniyle iktidar olduğumuzda MASAK raporlarına varıncaya kadar o paraları nasıl elde ettiklerini de tek tek takip edeceğiz. Bugün iktidar gücüyle kendilerinin bazı yerlerde dokunulmayacağını düşünen insanlar ancak bu ülkeyi terk ederse kurtulabilecekler. İçlerinden bir tanesi Dubai'ye gitme hayalleri kuruyormuş. Emin olun Dubai’de de onu buluruz, bulacağız. Çünkü bu memlekette bir inançla yola çıktık. En ücra noktaya kadar ulaşmasını hep beraber sağlayacağız. Ben inanıyorum güzel şeyler yapacağız. Ben inanıyorum 15 belediye başkanımızla beraber Denizli’nin kaderini değiştireceğiz, yoksulun, garibanın sesi olacağız” ifadelerine yer verdi.

“Şeytan Bi̇le Bunlardan Korkar!” (5)

“Şeytan Bi̇le Bunlardan Korkar!” (1)

Kaynak: Haber Merkezi