Çameli'nde 19 Mayıs coşkusu Çameli'nde 19 Mayıs coşkusu

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, en yakın rakibine büyük bir fark atarak Beyağaç’ta Belediye Başkanı seçilen Sezayi Pütün’ün göreve seçilmesinin ardından günlük yaşamında herhangi bir değişiklik olmadı. Uzun yıllar Beyağaç Ziraat Odası Başkanlığı görevini de yürüten Sezayi Pütün, başkan seçilmesinin ardından da sürekli halkın arasında olarak gönülleri fethetti.

Beledi̇yede Başkan, Tarlada Çi̇ftçi̇ (1)

İŞÇİLERLE BİRLİKTE TARLADA ÇALIŞIYOR

Evinde hayvanlarına bakan Başkan Pütün, tarla işlerinde de üzerine düşeni yapmayı sürdürdü. Sabah ezanıyla birlikte uyanıp, ayağına çizmeleri çekerek tarlasına giden Başkan Pütün, ailesi ve işçilerle birlikte tütün fidelerini toprakla buluşturdu. Göreve seçildikten sonra da değişmeyen mütevazi yaşam tarzıyla taraflı tarafsız her kesimin kalbini kazanan Pütün, sabah kahvaltısını toprağın üzerine serilen sofrada yaparak, kara demlikte pişirilen çayını yudumladı.

“FİDELERİN TOPRAKLA BULUŞMASI GEREKİYOR”

Topraktan kazandığıyla bugünlere ulaştığını ifade eden Başkan Pütün, “Çileli bir iştir çiftçilik. Sabah ezanıyla başlar, yatsı ezanıyla son bulur. Beyağaç ilçemizin ana geçim kaynağı tütündür. Didim mevsimi olduğu için bu fidelerin biran önce toprakla buluşması gerekiyor. Halka hizmet görevimizi aksatmadan tarladaki kendi işlerimizi de yetiştirebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı