194 bin öğrenci karne sevinci yaşadı 194 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bir petrol firması arasında imzalanan protokol kapsamında Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan ve kazı çalışmalarını Pamukkale Üniversitesi’nin yürüttüğü Sillyon Antik Kentinde yapılan çalışmalara da destek sağlayacak. Ülkemizin zengin tarihi ve kültürel mirası için değerli bir adım olan bu iş birliğine ait protokol töreni Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu ve firma yetkilisi Nurten Öztürk, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Sillyon Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Murat Taşkıran'ın katılımlarıyla Antalya’da düzenlendi. İmzalanan protokol kapsamında, Pamukkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Taşkıran başkanlığında yürütülmekte olan kazılara firma tarafından yıl boyunca destek verilecek.

Si̇llyon Anti̇k Kenti̇ İçi̇n İmzalar Atildi (2)

KUTLUHAN; “ÇOK GURURLUYUZ, MUTLUYUZ”

Protokolün imza törenine katılan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, protokolün PAÜ’nün kurumsal kimliğine ciddi katkı sağlayacağını ifade etti. “Pamukkale Üniversitesi olarak burada olmaktan çok gururluyuz, mutluyuz” diyen Kutluhan, “Pamukkale Üniversitesi olarak arkeoloji ve sanat tarihi çalışmalarına en baştan beri önem vermekteyiz. Bu alanların başarılı olabilmesi için kurumumuzun imkanları seferber edilmektedir. Tarih, kültür, sanat ve arkeolojiye verdiğimiz önem aynı zamanda kurumsal anlamda bizlerin takip ettiği bir perspektif olmuştur. Öyle ki, üniversite bünyesinde Türkiye’deki ilk ve tek arkeoloji enstitüsünün üniversitemiz tarafından kurulması bu düşüncelerimize payanda olmaktadır. Kazı alanlarında hocalarımızın ve değerli ekip üyelerinin elde ettiği başarılar bizleri gururlandırmakla kalmayıp onları destekleme noktasında yeni arayışlara da sevk etmektedir. Özellikle, arkeoloji alanında yapılan ikili anlaşmalar, ulusal ve uluslararası projeler ile çeşitli sponsorluk destekleri üniversitemizin kurumsal kimliğine de ciddi katkı sağlamaktadır” dedi.

Si̇llyon Anti̇k Kenti̇ İçi̇n İmzalar Atildi (1)

ANTİK KENTİ GEZDİLER

İmzalanan sponsorluk anlaşmasından sonra Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindeki heyet Sillyon Antik Kenti’ne giderek burada PAÜ Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi ve Sillyon Antik Kenti Kazı Başkanlığı yapan Doç. Dr. Murat Taşkıran tarafından antik kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Si̇llyon Anti̇k Kenti̇ İçi̇n İmzalar Atildi (3)

Kaynak: Haber Merkezi