Şehir hayatını terk ederek yeni bir hayata başlayan ünlü manken Tuğba Özay, artık doğanın kızı olduğunu söyledi. Doğal güzelliğiyle tanınan Özay, Denizli’nin Çal ilçesini ziyaret etti. Çal Belediyesi öncülüğünde kurulan ve ‘Çal Garası’ markasıyla yöresel ürünlerin üretimini ve satışını yapan Çal Kadın Kooperatifi’nin daveti üzerine Çal’ı ziyaret eden manken, oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay, “Bu yıl meslekte 30.yılımı doldurdum. Sanatçının topluma karşı sorumluluğu olmalıdır. Toplumsal sorunlarda, kadın sorunlarında hep aktif olmaya çalıştım. Şimdi de üreten kadınları destekleme ve kadın dayanışması adına Çal’dayım” dedi.

“Köylüleri̇mi̇z Asla Topraklarini Satmasin” (2)

AKCAN, KOYUN YARIŞLARINA DAVET ETTİ

Tuğba Özay, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı da makamında ziyaret edip, Çal Kadın Kooperatifi’nin çalışmaları ve Çal ile ilgili bilgiler aldı. Özay’a, Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramı’nda çekilen fotoğrafı hediye eden Akcan, “Yörük kızını Çal’da ağırlamanın kutluluğunu yaşadık. Kendisini bu yıl Ağustos ayında düzenleyeceğimiz Aşağıseyit Koyun Sudan Geçirme ve Çoban Bayramı’na davet ettim. Kadınlarımıza destek için Çal’a geldiği için teşekkür ediyorum” dedi.

“Köylüleri̇mi̇z Asla Topraklarini Satmasin” (1)

“ÇAL’IN DOĞAL GÜZELLİĞİ BENİ BÜYÜLEDİ”

 “Çal’ın doğal güzelliği beni büyüledi” diyen Özay, “Çal Kadın Kooperatifi’ni ve ürünlerini de inceledim. Hayran oldum. Burada üretilen yöresel ürünler ülkemizin her köşesine ve yurt dışına pazarlanıyormuş. Çok mutlu oldum. Kadın istihdamını destekleyen ve bu kooperatifin mimarı olan Başkan Fethi Bey’i kutluyorum. Daima kadın dayanışmasını savundum; savunmaya devam edeceğim. Kadınlarımız aktif iş hayatının için de daha fazla yer almalıdır. Bir süre önce şehir hayatından kaçmıştım. Çal, doğal güzelliği ve tarihi mekanları, doğal hayatıyla mükemmel bir yer. Son olarak köylülerimize sesleniyorum; Lütfen tarlalarınızı satmayınız. Büyük sermaye gruplarına satış yaparsanız yarın bedelini toplum olarak ağır öderiz” ifadelerini kullandı.