PAÜ Buldan MYO Mimari Restorasyon Programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Gamze Sayın ve Öğr. Gör. Erkan Baloğlu’nun yürütücülüğünde hazırlanan ‘Yeşilçam Filmleri Üzerinden Mekân Okuma Sergisi’nde yer alan öğrenci çalışmaları 28 Nisan tarihine kadar Buldan Beyler Konağı’nda sergilenecek. Buldan halkı ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinliğe; Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Vural, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Çapacıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Temel, Doğal Hayat ve DENFOT Başkanı Sait Yalçın,  Buldan's Tekstil sahibi İhsan Dönmez katılım sağladı.

Yeşi̇lçam’dan Esi̇nlenen Eserler Görücüye Çikti (1)

“FİLMLER ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRME YAPILDI”

Ders kapsamında yapılan çalışmaların sergilendiği etkinlik hakkın bilgi veren Öğr. Gör. Gamze Sayın, “Buldan MYO Sosyal ve Kültürel Etkinlik Topluluğu öğrencilerimiz ve Mimari Restorasyon Programı öğrencilerimiz ile birlikte düzenlediğimiz sergimizde beş gün süreyle dört Yeşilçam Filmi (Selvi Boylum Al Yazmalım, Neşeli Günler, Hababam Sınıfı, Mavi Boncuk) akşamları izlenecek sergilenecek. Sergilenen öğrenci projelerinde ise mekân okuma hakkında filmler üzerinden çeşitli değerlendirmeler yapıldı. Yirmi dokuz adet film üzerinden çalışmalar gerçekleştirildi. 1965’ler ile 1980’ler tarihleri aralığındaki filmler ele alındı. Ele alınan filmler üzerinden öğrencilerimiz tarihi mekan proje maketlerini çalıştı” dedi. Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, Buldan MYO Müdürü Prof. Dr. Yıldıray Turhan ve Buldan MYO öğretim elemanı Öğr. Gör. Gamze Sayın’ın birlikte gerçekleştirdiği sergi açılışının ardından sergi gezilerek çalışmalar hakkında bilgiler paylaşıldı. Serginin gezilmesinin ardının günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

Yeşi̇lçam’dan Esi̇nlenen Eserler Görücüye Çikti (5)

SERGİ 17 İLE 21 ARASI ZİYARETE AÇIK

Öselmiş’ten Çavuşoğlu’na çağrı; Öselmiş’ten Çavuşoğlu’na çağrı;

Ayrıca açılış sebebiyle düzenlenen kermeste, Öğr. Gör. Melek Arpacı Gündoğan yürütücülüğünde Moda Tasarım Programı öğrencilerinin hazırladığı ahşap baskı çanta, kırlent ve runner gibi çalışmaların yanında çeşitli yiyecekler tezgâhlarda satışa sunuldu. 28 Nisan 2024 tarihine kadar açık kalacak sergi 17.00-21.00 saatleri arasında açık kalacak. Sergi boyunca her akşam saat 20.00’de ise film gösterimleri de gerçekleştirilecek.

Yeşi̇lçam’dan Esi̇nlenen Eserler Görücüye Çikti (9)

Yeşi̇lçam’dan Esi̇nlenen Eserler Görücüye Çikti (3)

Yeşi̇lçam’dan Esi̇nlenen Eserler Görücüye Çikti (2)