Denizli Sanayi Odası bünyesindeki AB Bilgi Merkezi koordinasyonunda, AB Türkiye Delegasyonu desteği, AB üyesi ülkelerin Büyükelçilikleri ve AB Ulusal Kültür Enstitüleri iş birliği ile Avrupa'nın seçkin filmleri sinema severler ile buluştu11 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen resepsiyona Litvanya Büyükelçisi Ričardas Degutis ve Remember to Blink (Göz Kırpmayı Unutma) filminin başrol oyuncusu Dovilė Kundrotaitė ve Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu katıldı.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.48.54 (1)

“AVRUPA BİRLİĞİ İLE OLAN İLİŞKİLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Avrupa Birliği'nin Türkiye için önemli bir partner olduğuna inandığını belirten Başkan Kasapoğlu, “Denizli, ihracatının büyük kısmını Avrupa Birliği üyesi ülkelere gerçekleştiren ve bu sebeple Avrupa ile ticaret başta olmak üzere hem kültürel hem de sosyal ilişkileri güçlü olan illerin başında geliyor. Bizler de Denizli Sanayi Odası olarak, Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimize büyük önem veriyoruz. Üyelerimizin Avrupa ile ticari, ekonomik ve sosyal entegrasyonunu geliştirecek projeler yürütüyor, AB ile iş birliğini geliştirmek için aktif bir şekilde çalışıyoruz. Bununla ilgili olarak da AB Türkiye Delegasyonu ile 1997 yılından beri var olan ortaklık çerçevesinde Türkiye’deki 19 şehirden biri olarak Denizli’de ve Odamız bünyesinde AB Bilgi Merkezi’ne ev sahipliği yapıyoruz. Bu birliktelik ile AB ülkeleri ve kurumları ile iş birliklerimizi hem DSO hem de ilimiz adına güçlendirecek çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.48.54 (3)

 “UMARIM BU FİLMİN BANA VERDİĞİ HİSSİ SİZDE HİSSEDERSİNİZ”

Başrol Oyuncusu Dovilė Kundrotaitė, “Öncelikle bir Litvanya filmini izlemeye geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Filmimizin böyle bir festival kapsamında gösterimde olmasından dolayı çok mutluyum. Filmin yönetmeni ile hiç detay vermeme konusunda anlaşmıştık. Ancak burada bazı sorularınızı yanıtlayacağım. Yönetmenimiz burada bulunamadığı için üzüntülerini dile getirmemi istedi. Filmin yapımı çok zaman aldı. Bu filmi yaparken, insanlar, aileler ve toplumlar arasındaki ilişkiler ile ilgili çok şey öğrendim. Bir taraftan da kendim ile ilgili gelişim de sağladım. Umarım bu filmin bana verdiği hissi sizde hissedersiniz. Hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.

FİLMİN ARDINDAN BAŞROL OYUNCUSU İLE SÖYLEŞİ

Resepsiyonun ardından Litvanya yapımı “Göz Kırpmayı Unutma / Remember to Blink” adlı filmin gösterimi yapıldı. Salonu dolduran katılımcılar hep birlikte filmi izlerken, finalde başrol oyuncusu Dovilė Kundrotaitė gösterim salonunda söyleşi gerçekleştirdi. PAÜ İletişim Fakültesi Öğrencisi Nisa Batmaz’ın modere ettiği Söyleşinin sonunda filmi izleyen seyircilerin sorularını da yanıtlayan başrol oyuncusu, film ve oyunculuk hayatına dair merak edilenleri anlattı.

Merkezefendi'de ödüller sahiplerini bulacak Merkezefendi'de ödüller sahiplerini bulacak

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.48.54 (2)

Whatsapp Image 2024 05 13 At 16.48.52