Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran ayı olağan toplantısını belediye toplantı salonunda gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda belediyelerden gelen kararlar ile meclis gündemine alınan kararlar görüşüldü. Toplantının açılışında konuşan Çavuşoğlu, teleferikteki olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu’nun konuşmasında en dikkat çeken konu ise belediye bütçesinden bir partiye aktarıldığını iddia ettiği para oldu. Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“8 YILDA 700 BİN DOLAR PARA AKTARILMIŞ”

“Denizli Teleferikte Z raporu üstünde para toplayan, fazla kesilen fişlerle mühür torba ile para taşındığı ortaya çıktı. Silinen verilerin geri getirilmesi sırasında bir belgeye ulaşıldı. Yapılan hesaplamalarla 2016-2024 yılları arasında şuanki kura çevirdiğimizde 700 bin dolar, rayiç bedelle 25 milyon lira para toplanmış. Para toplayan kişi de şirketin yönetim kurulu başkanı da bunu itiraf etti.”

Büyükşehi̇r Bütçesi̇nden Bi̇r Parti̇ye 10 Mi̇lyon Li̇ra Aktarilmiş (4)

“BİR PARTİYE 10 MİLYON LİRA

"Mühendislerin yarısı işsiz" "Mühendislerin yarısı işsiz"

“Mart ayında 10 milyon liralık fatura kesilmiş. BELTAŞ üzerinden kesilmiş. BELTAŞ hizmet almış. Yapılan araştırmalar kapsamında paranın bir partiye aktarıldığı ortaya çıktı. Yani Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi bir partinin finansman kaynağı olmuş. Merak ediyorsanız, bunu da en kısa sürede paylaşacağız. Para taşıyanı da alanı da biliyoruz.”

“CUMHURBAŞKANI KARŞILAMAYA 5.5 MİLYON LİRA”

“Cumhurbaşkanı geliyorsa şehrin tüm imkanları seferler olur. Denizli Büyükşehir Belediyesi Cumhurbaşkanı’nın karşılama organizasyonu için bir şirkete 5,5 milyon lira harcamış. Bu parayı nasıl harcarlar. Her kağıdın altına imza atacak bir saf bulmuşlar. Ama emin olun kimse neye imza attığını bilmiyor. Belediye imkanlarıyla bir kişinin peyzajını yapmışlar. Adamın her yeri kaçak. Gittik tespit ettik. Bir de kepçedeki yazıyı kapatmaya çalışıyorlar. Bu durumu görüp de ses çıkarmayan varsa aranızda kul katında olmasa da Allah katında hesap vereceksiniz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi