Denizli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinliklerle hafta boyunca coşku içinde kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi kentte 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun dolu dolu yaşanması için düzenlediği birbirinden özel programlarına Türk Pop müziğin güçlü seslerinden Göksel konseri ile zirveye ulaştırdı. Fener alayının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde buluşan on binlerce Denizlili bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Deni̇zli̇’de 19 Mayis Coşkusu Göksel Konseri̇yle Taçlandi (3)

GÖKSEL; “BU ONURLU, GÜZEL GÜNÜ HEP BİRLİKTE KUTLUYORUZ”

Konser programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve eşi Nilgün Çavuşoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, davetliler ve on binlerce vatandaş katıldı. Gecede birbirinden güzel eserleri Denizlililer için seslendiren Göksel, güçlü sesi ile sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı Meydanı dolduran on binlerce vatandaş ünlü sanatçının duygusal ve hareketli şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Bu güzel akşamda kendisini yalnız bırakmayan kalabalığa teşekkür eden Göksel, “İyi ki buradasınız, iyi ki buradayım. Çok anlamlı bir gün 19 Mayıs. Bu onurlu, güzel günü hep birlikte kutluyoruz” dedi.

Deni̇zli̇’de 19 Mayis Coşkusu Göksel Konseri̇yle Taçlandi (1)

“CUMHURİYET SEVDALILARI BİR ARADAYIZ”

Bayram coşkusuna katılan Denizlililer, geceyi düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da, davetlerine icabet eden hemşehrilerine ve bu anlamlı günün var olmasında başrol oynayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Çavuşoğlu, “Bu ne güzel sevgi, coşku, Cumhuriyet sevdalıları bir aradayız. 19 Mayıs'ta küçücük bir vapurda koskocaman yüreğiyle birileri yola çıktı. O yolculuğunda asla ve asla ben ne olurum demeden gelecek nesiller ne olacak diye, gelecekte düşman postallarının altında ezilmesin diye Türkiye için yola çıkan bir çift mavi göze, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına selam olsun” dedi.

Deni̇zli̇’de 19 Mayis Coşkusu Göksel Konseri̇yle Taçlandi (4)

“İNSANLARIN MUTLU OLDUĞU BİR DENİZLİ OLUŞTURACAĞIZ”

Mutlu bir Denizli inşa etmek için yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Arkadaşlar bugünden sonra, sizden bir şey istiyorum. Bundan sonra ben ne olurum diye değil, biz ne oluruz diye mücadele edeceğiz. Bugünden itibaren benim çocuklarım ne olurun yanında komşumun çocuğu ne olur diyebilen bir nesil yetiştireceğiz. Kendisi tokken komşusu açsa, vicdanı yaralanmış, akşamı huzurlu olmayacak insanlar olacağız. Bizler Denizli'de herkesin yüzünün güldüğü, komşusu ile dostu ile insanların mutlu olduğu bir Denizli oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Deni̇zli̇’de 19 Mayis Coşkusu Göksel Konseri̇yle Taçlandi (2)

“19 MAYIS’LARDA HASTA OLMAYACAĞIZ”

“19 Mayıs’larda hasta olmayacağız. Bizler 30 Ağustos’larda karne arayanlarla işimiz olmayacak” diyen Çavuşoğlu, “Milletin yüreğinde kocaman Cumhuriyet sevdası olanlarla yol yürüyecek arkadaşlarım. Biz, Cumhuriyet derken dilinin ucuyla diyenlerden değil. Kocaman yüreğiyle, en yüksek sesiyle ‘Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet’ diyenlerden olacağız. Bize güvenin, bize inanın, bize omuz verin arkadaşlar. Denizli’yi en güzel yere, en hakkıyla, en layıkıyla insanların yaşadığı bir şehir haline getireceğiz. Bizler bu yolculuğumuzda asla ve asla kimseyi ayırmayacağız. Herkesle beraber olacağız. Hepinizi çok seviyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız hepimize kutlu olsun” diye konuştu.

Mansur Yavaş'tan Acıpayam'a araç desteği Mansur Yavaş'tan Acıpayam'a araç desteği

GÖKSEL’E HOROZ HEDİYE EDİLDİ

Başkan Çavuşoğlu daha sonra şarkıcı Göksel’e teşekkür ederek, günün anısına Denizli’nin simgesi horoz figürlü bir kaide hediye etti.

İHA

Kaynak: İHA