Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 3’üncü sezonunu geride bırakan Yukatel Merkezefendi Belediyesi’nde Başkan Veli Deveciler, yorucu bir sezonu geride bıraktıklarını ifade etti. Ligde kalmayı garantileyen yeşil-siyahlılar Başkan Deveciler,  “Gidenlerin yerini doldurduk ama hepimiz ve başta staff, perişan olduk. Bu sürdürülebilir bir yöntem değil. Bu nedenle yeni kadromuzu kurarken, bütçeyi de artırarak oynayan 3-4 yerli oyuncu almayı planlıyoruz. Bunu başardığımızda ayrılan yabancılar olsa bile fazla etkilenmeyiz. Oyuncu trafiği bizi çok yordu. Artık yerlilerin etkisini artırarak bacak bacak üstüne atıp maç seyretmek istiyoruz. Dünyada bizde oynayabilecek çok fazla yabancı oyuncu var. Önemli olan yerli oyuncu konusunu sağlıklı şekilde çözümlemek” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 14.52.16

“AKTAŞ’LA YOLA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

Altyapı göreve Altyapı göreve

Koç Zafer Aktaş’ın sözleşmesinin devam ettiğini ifade eden Deveciler, “Kendisiyle devam etmek istiyoruz. Değişen ekonomik koşullara göre rakamını da revize ederiz. Birbirimize alıştık ve güvendik. Ancak yeni kadroyu kurarken, onu da rahat ettirecek olanakları sağlayıp sezon içinde çok fazla yorulmasını önlememiz lazım” dedi.

“ALTYAPIMIZI İNŞA ETMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

Başkan Veli Deveciler, önümüzdeki sezondan itibaren altyapı konusuna da daha fazla eğileceklerini belirterek, “Belediyelerimizin salon projeleri var. Kızlar altyapısında başarılıyız, şimdi sıra erkek altyapısına geldi. Denizli dışından takımlarla anlaşmak yerine, kendi altyapımızı inşa etmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.