Denizli’nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan’da 5 yıl önce öğretmenleri Hasan Can’ın sayesinde dart sporu ile tanışan öğrenciler büyük başarılar elde etmeyi sürdürüyor. Yatağanlı öğrenciler okul sporları dart branşında önemli başarılar elde etti. Daha önce Avrupa Şampiyonu olan Esma Doğan da genç kızlarda Türkiye şampiyonluğu elde etti. Müftü Arif Akşit MTAL öğrencileri Esma Doğan, Ceylin Ataş, Pınar Önay ve Elif Beyza Kuş genç kızlarda takım halinde Türkiye şampiyonluğu elde etti.  Yatağanlı kızlar Uşak’taki bölge şampiyonasından sonra Erzurum’da katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda tüm rakiplerini geride bırakarak bu dereceyi elde etti. Şampiyonada antrenör Hasan Can, beden eğitimi öğretmeni Esra Yaykıran Türksever ve Okul Müdürü Gökhan Sökmen öğrencilerini yalnız bırakmadı.

 Geçen yıl U16 Avrupa Yıldız Kızlar şampiyonu olan Esma Doğan turnuvada elde ettiği başarıları nedeniyle milli takım seçmelerini kazandı. Yıl içinde devam eden turnuvalarda elde ettiği dereceler ve puanlar ile Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu unvanını elde eden Doğan, İspanya’da gerçekleşecek Avrupa Elektronik Dart Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Dart’ta Türki̇ye Şampi̇yonu Oldu (2)

DOĞAN: “ARTIK HAYATA DAHA HAZIRIM”

Türkiye ve Avrupa şampiyonu yıldız dartçı Esma Doğan ise “5 yıldır dart sporu yapıyorum. Bu süreçte 25 Türkiye derecesi elde ettim ve 6 kupa kazandım. Geçen yıl Avrupa Şampiyonu oldum. Bu branşa öğretmenlerim sayesinde başladım. Hasan Can öğretmenim dartı bana öğretti ve her zaman yanımda oldu.  Bana her zaman destek olan tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Dart sayesinde matematiğimi geliştirdim, stres ile baş edebilme özelliğimi geliştirdim. Artık hayata daha hazırım” ifadelerini kullandı.

Dart’ta Türki̇ye Şampi̇yonu Oldu

Mazlum Bababalım onursal başkan Mazlum Bababalım onursal başkan

“5 YILLIK EMEĞİN KARŞILIĞINI ALIYORUZ”

“Onunla gurur duyuyoruz. 5 yıllık emeğin karşılığını alıyoruz” diyen Hasan Can, “5 Yıldır düzenli bir şekilde antrenman yapıyor ve son 3 sezon sonunda da Milli Takıma seçilmeye hak kazandı. Federasyonun tüm organizasyonlarına katılım gösterdik. Hem kulüpler hem de okul sporları formatlarında yarıştık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleri sayesinde dereceler gördük. Bu başarı emek ve ekip işidir.  Öğretmen arkadaşlarım Murat Dirier, Yusufcan Korucu ve Murat Barut’un büyük katkıları oldu” ifadelerini kullandı.